Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza na dwa wydarzenia zorganizowane z okazji 50-tych urodzin Reksia.

Pierwszym z nich jest wystawa czasowa „Reksio Jubilat”, prezentująca eksponaty Muzeum Dobranocek i prywatnych kolekcjonerów. Ekspozycję otwiera wernisaż, który odbędzie się 6 grudnia 2017 roku o godzinie 11.00.

Drugim będzie zorganizowane 11 grudnia 2017 roku o godz. 11.30 widowisko muzyczno-teatralne „Gdzie jest Reksio” w wykonaniu zespołu Etnos Ensemble i Teatru Lalek Marka Żyły.

Wernisaż wystawy „Reksio Jubilat” przypada w Dzień Świętego Mikołaja, w związku z tym będzie główną atrakcją dobranockowych Mikołajek. Na ekspozycji będzie można obejrzeć między innymi: oryginalne projekty postaci, celuloidy, scenariusze, storyboardy, plakaty filmowe, przypinki, plakietki, przywieszki, proporczyki, karty i znaczki pocztowe, numizmaty, przedmioty codziennego użytku z dawnych lat i współczesne, a także nagrody Lechosława Marszałka oraz jego osobiste pamiątki pochodzące z prywatnych zbiorów żony twórcy – reżyser Haliny Filek-Marszałek.

Przedstawienie „Gdzie jest Reksio” powstało pod patronatem Fundacji Reksio im. Heleny i Lechosława Marszałków. Jak sugeruje sam tytuł, fabuła jest związana z odpowiedzią na pytanie: Gdzie znajduje się zaginiony Reksio?

Po przedstawieniu wystawianym w sali widowiskowej Teatru Maska goście Muzeum Dobranocek będą mogli obejrzeć dwie ekspozycje: „Reksio Jubilat” i wystawę prac plastycznych dzieci z konkursu „Dobranocki z dawnych lat” oraz skorzystać z innych atrakcji, przygotowanych z okazji 50-tych urodzin Reksia.

/źródło: rzeszow.pl/