Cellulit i jego występowanie

Cellulit jest niezwykle powszechną dolegliwością u kobiet, u mężczyzn występuje natomiast raczej sporadycznie. Jego obecność związana jest z nieprawidłowym rozmieszczeniem pod skórą tkanki tłuszczowej. Może występować również u kobiet szczupłych. Z pewnością każda kobieta zrobiłaby wiele, aby z jej ud i pośladków trwale zniknął cellulit. Usuwanie tego problemu estetycznego nie jest jednak tak proste i bezproblemowe.

Zdrowy tryb życia kontra cellulit

Zdrowa dieta, umiarkowany wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu, optymalna ilość snu, odpowiednia ilość wypijanej w ciągu doby wody – wszystkie te elementy wpływają na zdrowie naszego ciała – organizmu, jednak mają również swój wkład w profilaktyce i zwalczaniu dolegliwości, jaką jest cellulit. Usuwanie go bez wsparcia w postaci zmiany nawyków może okazać się mało skuteczne lub krótkotrwałe.

Medycyna estetyczna kontra cellulit

Współcześnie ogromne pole do działania daje nam medycyna estetyczna. Zastosowanie nowoczesnych zabiegów sprawia, ze usunięcie cellulitu staje się zdecydowanie łatwiejsze, najpowszechniej wykorzystywanymi zabiegami są: karboksyterapia, endermologia, mezoterapia igłowa czy ZWave-Pro. Każdy z tych zabiegów ma na celu przede wszystkim odświeżenie skóry i dotarcie do jej głębszych warstw w celu zapoczątkowania ich regeneracji. W ten sposób możliwe staje się skuteczne pozbycie się cellulitu.

Kiedy pojawia się cellulit?

Cellulit pojawia się w wielu przypadkach na skutek wahań masy ciała, czyli gdy przytyjemy a następnie schudniemy lub odwrotnie. Wówczas tkanka tłuszczowa może nie zostać rozmieszczona w pełni równomiernie i zaczął tworzyć na skórze mało estetyczny wzór. Powszechny jest również cellulit po okresie ciąży. W początkowej fazie widoczny jest on jedynie przy ściśnięciu fałdu skórnego, z czasem można go jednak dostrzec gołym okiem. W związku z tym z pewnością najlepiej wdrożyć pierwsze działania i zabiegi, gdy tylko zaobserwujemy pierwsze objawy fazy początkowej.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc dbanie o to, aby prowadzić maksymalnie zdrowy tryb życia i nie dopuszczać do dużych wahań masy ciała. Rewelacyjne efekty dla naszego samopoczucia i wyglądu przyniosą również regularne wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie wykonane zostaną zabiegi wspierające kondycję i wygląd naszego ciała, dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, w tym również te pozwalające na skuteczne zwalczanie cellulitu. Na pewno nie jest on bowiem problemem, na którego zaniedbanie możemy sobie pozwolić, bo sam nie zniknie. Znalezienie dobrego rozwiązania jest z pewnością w zasięgu ręki – wystarczy jedynie po nie sięgnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *