Cera naczynkowa – jak z nią sobie radzić?

Istnieje wiele rodzajów różnorodnej cery, która może być problematyczna. Jedną z takich rodzajów jest oczywiście cera naczynkowa. Jeśli tylko zauważycie pierwsze objawy cery naczynkowej, od razu warto wdrożyć do stosowania odpowiednie preparaty. Jak ją rozpoznać i co stosować?

Kto cierpi na tę przypadłość?

Cera naczynkowa bywa niezwykłym utrudnieniem dla wszystkich tych, którzy zmagają się z tą przypadłością, choć jest domeną raczej płci żeńskiej i pojawia się najczęściej w okresie menopauzy. Może także ujawnić się już między 20, a 35 rokiem życia. Za powstawanie i pojawienie się naczynek odpowiadają najczęściej uwarunkowania genetyczne, na które nie mamy do końca wpływu.

Skóra naczynkowa objawia się tym, że skóra jest niezwykle cienka jak tak zwany papier i widać pod nią pęknięte żyłki. Mogą się one pojawić zarówno na ciele, jak i na twarzy, choć najczęściej występują na twarzy. Bywają one dużym utrudnieniem, ponieważ są widoczne gołym okiem.

Najczęściej widać je w momencie uderzeń gorąca, dlatego mówi się, że pojawiają się zwykle u kobiet, które przechodzą menopauzę, pod wpływem wysiłku fizycznego lub innych czynników, przez które krew uderza do głowy.

Preparaty

Warto wiedzieć, że można stosować różnorodne preparaty, które przeciwdziałają powstawaniu naczynek. Nie do końca da się wyleczyć niestety tę przypadłość, ale można zahamować wykwity. Warto stosować dermokosmetyki do cery naczynkowej, ponieważ one mają właściwości łagodzące, a także pomagają w ujednoliceniu kolorytu skóry. Z pewnością sprawdzi się także mesoestetic mesoprotech melan 130, który stosuje się w przypadku występowania różnorodnych przebarwień.

Należy jednak pamiętać o tym, aby uważać na to, jakie kremy stosuje się, a także nie wystawiać się zbytnio na działanie promieni UV, ponieważ naczynka te mogą się powiększać z czasem i tworzyć coraz bardziej zaawansowane. Jeśli macie wątpliwości, koniecznie zgłosi się także do dermatologa, on pomoże Wam rozwikłać wszystkie problemy związane z Waszą cerą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *