Dlaczego sauna?

Sauna to wynalazek znany od tysięcy lat w różnych częściach globu. Właściwości lecznicze sauny sprawdzone zostały przez Finów, starożytnych Rzymian, Azjatów i Słowian. Każda z tych nacji budowała i używała saun z różnych względów czy to rytualnych, czy higienicznych.

Dziś wiemy, że regularne pobyty w saunie znacznie poprawiają odporność organizmu, jego kondycję i wydolność. Kilka do kilkunastu minut w saunie ma zbawienny wpływ na takie dolegliwości jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, depresja czy anoreksja lub astma oskrzelowa. Jest to przede wszystkim relaks dla ciała i umysłu, rytuał kąpieli z zachowanymi jego regułami pomoże oczyścić ciało z toksyn, a z umysłu przegnać negatywne myśli.

Rodzaje saun

Rodzajów saun jest wiele, najbardziej popularne jednak są cztery typy:

  • sauna fińska, czyli sucha zbudowana z drewna, z piecem grzewczym na drewno lub nagrzanymi kamieniami
  • sauna mokra gdzie specjalne urządzenie np. parownik generuje parę
  • sauna parowa (łaźnia rzymska), gdzie do pieca używa się parownika, a w pomieszczeniu ma panować zwiększona wilgotność
  • sauna infrared, w której elementem grzewczym są promienniki podczerwieni.

Jak już wspomnieliśmy, sauna ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, wymienione rodzaje różnią się stopniem wilgotności powietrza oraz temperaturami osiąganymi w każdej z nich. Jeżeli mamy jakieś dolegliwości skonsultujmy z lekarzem, jaką sunę wybrać, żeby sobie nie zaszkodzić.

Sauny Katowice

Mar-la to producent saun na wymiar i ze skosem. Od lat zajmujemy się projektowaniem i montażem saun fińskich, mokrych, parowych i infrared dla mieszkańców Katowic oraz pozostałych miast województwa śląskiego.

Nasze sauny tworzymy zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta, tak by wykorzystać w sposób optymalny miejsce, które klient przeznacza na saunę. Do budowy sauny zazwyczaj używamy drewna świerku skandynawskiego, jodły kanadyjskiej i cedru. W zależności od projektu montujemy też elementy z aluminium lub szkła.

Czyli?

Decyzja o budowie sauny w naszym domu jest strzałem w dziesiątkę, jej lecznicze i relaksujące właściwości to ich główne atuty. Mar-la zaprojektuje i wybuduje dla Państwa solidne sauny z materiałów najwyższej jakości, które posłużą przez wiele lat. Więc jeżeli pochodzisz z Katowic lub innego miasta województwa śląskiego zapraszamy do kontaktu. Wycenimy Twój projekt i ustalimy szczegóły współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *