Jak dobrać torebkę do stylizacji?

Torebka to nieodłączny element kobiecej stylizacji, bez której nie sposób wyjść z domu. Często przysparza problemów, ponieważ nie wiemy jaką wybrać, aby pasowała do reszty garderoby. Przez lata królowało przekonanie, że musi być ona w identycznym kolorze co buty, dziś jednak się od tego odchodzi. Mimo większej dowolności są pewne zasady, których powinno się przestrzegać, aby całość „nie gryzła się”, lecz ładnie ze sobą współgrała.

Klasycznie i elegancko

Spore grono kobiet ciągle jest wierne zasadzie, która mówi, że torebka i buty muszą być jednakowego koloru, a więc w ich garderobie nie brakuje torebek i butów w uniwersalnych kolorach takich jak czerń, brąz czy beż. Takie zestawienia zawsze się obronią i pasują do wszystkiego. Eliminuje się tutaj ryzyko, że przesadzimy i coś nie będzie do siebie pasowało. Styliści uważają jednak, że jest to nudne i lepiej zacząć bawić się modą oraz przełamywać schematy, aby wyróżnić się z tłumu. Kiedy jednak mimo wszystko stawiamy na klasykę, musimy pamiętać, żeby odcień danego koloru był jak najbardziej do siebie zbliżony. Nie będzie problemu z czernią i bielą, ale kiedy zdecydujemy na czerwień, pomarańcz czy brąz, wtedy będziemy miały do czynienia z całą paletą odcieni. Oprócz tego ważna jest też faktura – skóra powinna być łączona ze skórą, zamsz z zamszem, natomiast lakierki z torebką, która ma tylko jakiś element lakierowany, bądź jest w tym samym odcieniu, ale bez połysku. Wykorzystanie bowiem w stylizacji dwóch lub więcej rzeczy, które są lakierowane zwykle nie wyglądają dobrze i nie powinno się ich łączyć. Unikać powinnyśmy też łączenia np. skórzanych butów i zamszowej torebki.

Zabawa kolorami

Jak już wspomniano, mimo iż modne jest łączenie butów i torebki o zupełnie innych kolorach, to muszą się one komponować z całością stylizacji. W związku z tym jeśli torebka nie współgra z butami, to powinna mieć jakiś wspólny element z bluzką, sukienką, czy chociażby paskiem bądź biżuterią.
Z kolei jeśli decydujemy się na czarną stylizacją i czarną torebkę, to elementem który to wszystko ożywi będą buty w wyrazistym kolorze takim jak turkus, żółty czy róż.
Bezpiecznymi połączeniami są też zestawienia: czerwieni i czerni, czerwieni i szarości, żółtego i brązu, niebieskiego i beżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *