Jak dobrać ubranie do figury?

Wszystkie chcemy dobrze wyglądać… Jednak czy każde ubranie, które spodoba nam się na manekinie będzie się równie dobrze prezentowało na nas? Otóż nie! Wiele zależy od typu naszej sylwetki. Podpowiadamy w co się ubrać żeby wyglądać modnie, a przy tym podkreślać swoje walory i tuszować niedoskonałości.

Przedstawiamy trzy najbardziej popularne typy sylwetek, które dzięki niewielkim trikom będą zachwycały niezależnie od rozmiaru.

Figura klepsydry

Przez wielu uważana jest jako ideał, ponieważ jej właścicielki mogą poszczycić się krągłymi biodrami, obfitym biustem oraz wcięciem w talii. Tego typu figurę podkreślać będą obcisłe ołówkowe spódnice z podwyższonym stanem oraz dopasowane bluzki z głębszym dekoltem, np. w literę „V”. Jednak jeśli ktoś nie czuje się dobrze w ubraniach podkreślających kobiece krągłości, to przy tym typie figury można pozwolić sobie na luźniejsze fasony, w których też będzie się dobrze wyglądać. Klepsydra unikać powinna za to ubrań zabudowanych aż po samą szyję, szerokich rękawów czy spodni typu moro.

Figura gruszki

Charakteryzuje się szerokimi biodrami i masywnymi udami, które bywają powodem kompleksów. Aby je zamaskować warto postawić na delikatnie rozkloszowane spódnice o długości za kolano. Pozwoli to zatuszować newralgiczne miejsca i wysmuklić sylwetkę. Panie z figurą gruszki powinny mieć w swojej szafie tuniki, które zakryją biodra… W przypadku spodni, należy pamiętać, aby miały małe tylnie kieszenie, które pozwolą optycznie zmniejszyć pośladki.

Figura jabłko

Na ten typ figury często same sobie pracujemy, ponieważ jest on m.in. efektem siedzącego trybu życia, małej aktywności fizycznej, co skutkuje pojawieniem się wystającego brzuszka… Nogi oraz górna część ciała pozostają zwykle szczupłe. Aby zamaskować niedoskonałości powinno się wybierać luźniejsze tuniki, sukienki o jednolitym kolorze oraz ubrania w pionowe motywy, które wysmuklą sylwetkę i odejmą jej kilka centymetrów. Błędem natomiast jest zakładanie na siebie tzw. „worków” oraz bluzek, które są odcięte pod biustem, ponieważ dodają kilogramów i z pewnością nie działają na naszą korzyść.