Jak cię widzą, tak cię piszą

To prawda znana nie od dziś. Ale dziś, jak nigdy wcześniej, jest możliwe profesjonalne wypracowanie swojego wizerunku. Oczywiście z pomocą idzie nam szeroka dostępność do kanałów modowych na różnych profilach społecznościowych, gdzie można obserwować, co jest w danym sezonie modne.

Ale nie zawsze trendy są zgodne z tym, co nam w duszy gra, a bycie więźniem mody, czyli ślepe podążanie za wyznaczonymi na dany sezon stylami, nie zwiastuje niczego dobrego – nie będziemy się dobrze czuć w swojej skórze, co przełoży się na nasze funkcjonowanie w życiu prywatnym i zawodowym. Ubranie i ogólny look muszą zapewnić nam komfort – przecież garderoba, makijaż i fryzura powinny być integralną częścią osobowości i nie stanowić przebrania. Jak to wszystko połączyć? Jak pozostać w zgodzie z sobą, a jednocześnie wyglądać dobrze?

Stylista wizerunku – fanaberia czy konieczność?

To zależy. Czasami osaczeni, znudzeni sobą i swoim wyglądem nie do końca wiemy, w którą stronę w kreowaniu swojego wizerunku się udać. Jest to kluczowe zwłaszcza w momentach przełomowych w naszym życiu, kiedy chcemy zacząć wszystko (lub prawie wszystko) od nowa, zrobić dobre wrażenie podczas publicznego wystąpienia, rozmowy kwalifikacyjnej czy choćby przy wkroczeniu do nowej społeczności. Jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest często kluczowe. Jeśli zdarzy się tak, że potrzeba nam powiewu świeżości w naszym wyglądzie, a nie chcemy tracić cierpliwości i czasu na eksperymenty, warto skorzystać z usług stylisty wizerunku.

Stylista wizerunku – kim jest?

Przede wszystkim człowiekiem, który z racji wykonywanego zawodu musi wykazywać się dużą empatią. Stąd pewność, że przyjrzy się nam z uwagą nie tylko pod względem fizycznym, ale także psychicznym. By analiza naszej osoby była pełna i przyniosła zadowalające skutki dla obu stron, konieczny jest wywiad, ocena sylwetki (jej mocnych i słabych stron), zakwalifikowanie typu urody, analiza kolorystyczna, a także wzięcie pod rozwagę stylu życia, wykonywanej pracy i celu, któremu miałaby służyć metamorfoza. Stylista wizerunku to także profesjonalista w swym fachu, znający obowiązujące trendy.

Od stóp do głów

Często konsultacje ze stylistą wizerunku zaczynają się od przegrzebania zawartości szafy. Taka wstępna weryfikacja pozwala na eliminację ubrań, które naprawdę nam nie służą albo zalegają bezużytecznie w szafie. Jest to podstawa do dokonania odpowiednich zakupów podczas wspólnej wyprawy do sklepów. Weryfikacji podlega wtedy wszystko, od noszonej bielizny, np. biustonoszy (często elementem skorzystania z porad stylisty wizerunku jest wizyta u brafitterki) po odzienie wierzchnie. Stylista wizerunku posiada odpowiednią wiedzę pozwalającą na dobranie pasujących do sylwetki czy typu urody części garderoby. Wspólne zakupy, wizyta u makijażystki czy fryzjerki niewątpliwie bardzo pozytywnie wpływają na więź łączącą klienta ze stylistą. Ale przecież o to chodzi – nie da się wykreować osoby tak, by była zadowolona ze swojego zmodyfikowanego czy całkiem nowego wyglądu i dumnie kroczyła przez życie, jeśli się jej nie pozna. Wygląd zewnętrzny jest mimo wszystko ważnym dopełnieniem naszej osobowości i może cudownie ją podkreślać. A przecież o to chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *