Komplety pościeli dla niemowląt – prezent idealny

Podstawowym elementem każdej wyprawki, jaką szykujemy przed przyjściem dziecka na świat, jest pościel. Komplet pościeli dla niemowlęcia, jest też doskonały pomysłem na prezent podczas pierwszej wizyty u maluszka. Odpowiednio dobrana pościel posłuży dziecku na długo i będzie dużym ułatwieniem dla każdego rodzica. Przy zakupie warto kierować się nie tylko ładnym wyglądem kompletu, ale też jego funkcjonalnością i wygodą. Dobra pościel będzie skarbem zarówno dla dziecka, jak i rodzica.

Łatwość w utrzymaniu

Kupując komplet pościeli dla niemowlęcia, warto zwrócić uwagę na materiał i wypełnienie. Te dwie kwestie decydują o wygodzie w używaniu danego zestawu oraz jego żywotności. Najczęściej pościel dla dzieci wykonana jest z naturalnych tkanin takich jak bawełna, muślin czy tetra, można też spotkać produkty z tkanin sztucznych, na przykład poliestru. Z kolei do wypełnienia stosowany jest puch, pierze oraz materiały syntetyczne.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór kompletu pościeli wykonanego z materiałów naturalnych z wypełnieniem syntetycznym. Dzięki takiemu połączeniu pościel będzie można łatwo utrzymać w czystości, ponieważ będzie można prać ją w pralce. Plusem jest też bezpieczeństwo przy korzystaniu z tych materiałów. Komplet pościeli dla niemowlaka z antyalergicznym wypełnieniem i naturalnym materiałem z zewnątrz nie uczuli dziecka i pozwoli na zdrowy sen, bez podrażnień delikatnej skóry.

Jaki rozmiar wybrać?

Wbrew pozorom komplety pościeli dla niemowląt nie są wymieniane tak często, jak mógłby się wydawać. Przez cały okres niemowlęctwa można korzystać z jednego rozmiaru pościel. Najodpowiedniejszy będzie najmniejszy standardowy wymiar. Takie rozwiązanie pozwoli na wygodne używanie pościeli zarówno w kołysce, wózku, jak i łóżeczku. Zbyt duża kołderka, dopasowana do łóżeczka uniemożliwiłaby wygodne korzystanie z niej w wózku. Dużą kołdrę przed włożeniem do wózka należałoby złożyć na pół. Wtedy dziecku na pewno nie byłoby zbyt wygodnie i ograniczałby to odpowiedni przepływ powietrza przez materiał.

O zakupie większego kompletu będziemy musieli pomyśleć dopiero po około roku lub dwóch od urodzenia dziecka. Warto więc zainwestować w oddzielny komplet dla niemowlaka, a na pewno nie będziemy żałować.

Jaka kolorystyka?

Jeśli szykujemy wyprawkę dla swojego maleństwa przy wyborze kolorów i wzorów mamy naprawdę duże pole do popisu. Jeśli wiemy już jaki kolor będzie dominował w pokoiku dla dziecka, jest do doskonały punkt wyjściowy do wyboru wzoru kompletu pościeli. Najbardziej uniwersalna będzie pościel w kolorowe misie, latawce czy motywy z egzotycznymi kwiatami i liśćmi. Przy tak ogromnym wyborze dziecięcych i wesołych motywów nie ma tak dużego znaczenia dobieranie kolorów pościeli do płci dziecka. Najlepiej wybrać to, co będzie nam się podobało i dopełni całości z resztą wyprawki malucha.

Oprócz koloru możemy również przebierać w rozmaitych kształtach. Komplet pościeli dla niemowlęcia, może na przykład składać się ze standardowej prostokątnej kołderki i poduszeczki w kształcie misia, Wygodne do stosowania w wózkach są tej poduszki o podłużnym kształcie. Cały zestaw ożywić mogą kolorowe chwosty przyszyte na rogach kołderki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *