Łupież stop!

Białe płatki na ramionach to duży dyskomfort, który prowadzi do ciągłe kontrolowania czy nasze ubranie nie zdobią nieestetyczne drobinki. Problem z nim może skutkować mniejszą pewnością siebie i zakłopotaniem. Ponoć z łupieżem walczy aż 50% populacji, czyli co drugi z nas.

Przy zwalczaniu go powinno się używać szamponów przeznaczonych do tego typu włosów oraz zrezygnować z pianek oraz lakierów do układanie włosów, ponieważ sprzyjają one przetłuszczaniu się naskórka. Pomocne w zmaganiach z łupieżem mogą okazać się domowe sposoby, jeśli jednak one nie pomogą, a łupież wciąż będzie powracał, wtedy należy skonsultować się z dermatologiem. Prawdopodobnie przepisze on doustne środki przeciwgrzybicze i kwas salicylowy, aby smarować skórę głowy, co pomoże pozbyć się łuski.

Domowe kosmetyki na pozbycie się łupieżu

Płukanka z octu jabłkowego
Wystarczy do miski wlać 500 ml letniej wody i ¼ szklanki octu jabłkowego. W tak przygotowanej miksturze powinno się płukać włosy tuż po ich umyciu, przez ok. 3 minuty. Po tym nie należy już spłukiwać włosów. Nie należy obawiać się zapachu octu, ponieważ nie będzie on wyczuwalny. Taką kurację powinno się stosować raz w tygodniu, a dzięki temu skóra oczyści się z nagromadzonego sebum, łuski zostaną zamknięte, co sprawi, że przy dłuższym stosowaniu pozbędziemy się łupieżu, a włosy nie będą się tak szybko przetłuszczały. Ocet jabłkowy ma bowiem właściwości przeciwgrzybicze, i to one pomagają uporać się z łupieżem. Ponadto ten domowy kosmetyk nadaje włosom pobłysk, wygładza je i zapobiega puszeniu.

Regeneracja po zimie

Włosy nie lubią gwałtownych zmian temperatur, mrozów, wiatru czy noszenia czapek. A z tym wszystkim mamy do czynienia zimą. Przez to nasze włosy tracą blask, stają się kruche, łamliwe i przesuszone. Aby odzyskały dawną kondycję potrzebne im będzie nawilżenie i nakładanie kosmetyków o działaniu regenerującym.

Maseczka z żółtek
Jeśli chcesz, aby włosy stały się nawilżone i lśniące zastosuj na nie maseczkę z żółtek. Potrzebny do niej będzie sok z połowy cytryny, 2 żółtka i 2 łyżki oleju rycynowego. Wszystko to trzeba wymieszać i nałożyć na włosy. Po upływie 30 minut maskę należy spłukać, a następnie tak jak zawsze umyć włosy szamponem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *