Makijaż dobrany do tęczówki oka

Umiejętnie wykonany makijaż to klucz do sukcesu, aby wyglądać świeżo i promiennie. W tym celu ważny jest nie tylko odpowiedni pobór podkładu, ale również kolor cienia do powiek. Będzie on uzależniony od tego jaki mamy kolor tęczówki… Pozwoli on podkreślić barwę tęczówki, wydobyć ją, a także otworzyć oko i sprawić, że spojrzenie będzie przyciągało i robiło wrażenie na innych. 

Oczy piwne

Ten kolor tęczówki jest dominujący i posiada go większa część populacji. Aby ożywić takie spojrzenie doskonale sprawdzą się kolory takie jak zielony, szary czy miedziany. Dobrym pomysłem jest też pójście w różne odcienie fioletu. Nieco miękkości oraz głębi wydobędziemy przy użyciu cieni w odcieniach beżu oraz jasnego brązu.

Oczy zielone

Aby wydobyć zielony kolor tęczówki idealne będą cienie w kolorze brązowym, granatowym i fioletowym. Panie mające zielone oczy chcąc nadać swojemu spojrzeniu wyrazistości i drapieżności mogą pozwolić sobie na ciemny makijaż oczu, na przykład wykonując popularny i efektowny smoky eyes. Warto podkreślić, że posiadaczki zielonych oczu nie muszą rezygnować z cieni w tym kolorze, ale pod warunkiem, że będzie on w innym odcieniu niż kolor tęczówki.

Oczy niebieskie

Niebieski kolor oczu uważany jest za szlachetny, łagodny, delikatny i przez wielu pożądany. W dzisiejszych czasach nawet jeśli urodziliśmy się z innym kolorem oczu, możemy sprawić, że kolor naszej tęczówki nabierze koloru, jaki chcielibyśmy mieć. Dzieje się tak za sprawą soczewek, które dostępne są w różnych kolorach. Do oczu jasnoniebieskich i niebieskich bardzo dobrze będą pasowały cienie w różnych odcieniach różu, jak również kolor srebrny i grafitowy. Z błękitem świetnie kontrastuje też pomarańcz, który jest przeznaczony dla nieco odważniejszych pań, które nie boją się szaleć kolorami. Należy jednak uważać, bo zbyt ciemny makijaż oka może je optycznie zmniejszyć.

Oczy czarne

Niewiele osób może się nimi poszczycić, a właśnie ten kolor daje największe pole do popisu, ponieważ pasuje do niego niemal każdy cień… Grafitowy, granatowy, fioletowy, różowy, a także oliwkowy, złoty czy pistacjowy, który wydobędzie głębie spojrzenia. 

Najważniejszą zasadą, która dotyczy każdego koloru oczu jest to, aby cień nie był ciemniejszy niż tęczówka, ponieważ uzyskamy przez to efekt zmęczonego i przytłoczonego spojrzenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *