Mocne strony japonek na basen

Są przeznaczone do stosowania dla kobiet pływających okazjonalnie, jak i tych uprawiających ten sport regularnie. Japonki na basen są idealne do przemieszczania się na pływalniach. Charakteryzują się dużą wygodą, lekkością, są antypoślizgowe i występują w bardzo ciekawych barwach. Można je dopasować praktycznie do każdego stroju.

Walory korzystania z japonek na basenie

Główne zalety jakie posiadają japonki na basen to przede wszystkim antypoślizgowe, kauczukowe podeszwy. Wraz z odpowiednio umiejscowionymi wstawkami poprawiają przyczepność nawet na wilgotnej, mokrej posadzce. Ponadto japonki pływackie świetnie odprowadzają wodę. Posiadają profilowaną podeszwę, która przy zastosowaniu systemu otworów odpowiada za przeciekanie nagromadzonej pod stopą wody. Za ich lekkość odpowiada pianka EVA o bardzo małej gęstości. Dzięki tej właściwości nie obciążysz w żaden sposób swojej stopy.

Jak o nie zadbać?

Japonki na basen nie należy suszyć w pralce bębnowej. Można je prać tylko i wyłącznie ręcznie. Do silniejszych zabrudzeń warto zastosować gorącą wodę z mydłem lub płynem do mycia naczyń, rozprowadzając mieszankę za pomocą szczotki. Należy pamiętać, że po wizycie na pływalni, japonki na basen w pierwszej kolejności warto wysuszyć. Nie zaleca się ich chować bez wcześniejszego wysuszenia. Japonki na basen mogą służyć nam przez wiele lat, jeśli prawidłowo dobierzemy ich rozmiar do naszych stóp. W przeciwnym przypadku mogą w niektórych miejscach być bardziej podatne na pęknięcia.