Peeling sprzymierzeńcem jędrnego ciała

Jędrna i nawilżona cera odejmuje lat, dlatego tak bardzo jest przez wszystkich pożądana. Aby osiągnąć efekt nieskazitelnej cery stosujemy różne kremy, balsamy i peelingi. Te ostatnie są bardzo ważne, bo usuwają martwy naskórek i powodują, że nakładane kosmetyki się lepiej wchłaniają. Skuteczne są nie tylko peelingi kupione w drogerii, ale również te przygotowane własnoręcznie w domu.

Wystarczy, że raz w tygodniu poświęcimy 15 minut na masaż ciała z użyciem peelingu, a już wkrótce z pewnością zobaczymy, że nasze ciało jest w o wiele lepszej kondycji. Jeśli jeszcze dodamy do tego stosowanie kosmetyków nawilżających, polewanie się chłodnymi strumieniami wody, zdrowe odżywianie i choć odrobinę wysiłku fizycznego, to efekt będzie zdumiewający.

Peeling kawowy

2 łyżki zmielonej kawy
1 łyżka cukru
2 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki oliwy z oliwek
1 łyżka wrzącej wody

Tak przygotowany peeling pobudza nasze krążenie, dotlenia komórki, regeneruje i nawilża naszą skórę. Dodatkowo dzięki właściwościom rewitalizująco-regenerującym kawy, sprawdza się w walce z cellulitem! Żeby było widać efekty, taki peeling trzeba wykonywać regularnie. Jednak skóra będzie miękka w dotyku już po pierwszym zabiegu. Aby działanie antycellulitowe było większe, to spłukując peeling, polewajmy nogi na przemian ciepłą i zimną wodą. Niestety peelingów z zawartością kawy i cynamonu nie mogą stosować kobiety, które mają żylaki lub popękane naczynka.

Peeling cukrowy

3 łyżki cukru
2 łyżeczki oliwy z oliwek lub niewielka ilość żelu pod prysznic

Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji, na mokrą skórę nakładamy peeling. Najlepiej robić to kolistymi ruchami, zaczynając od stóp i stopniowo kierować się w stronę klatki piersiowej. Następnie wszystko spłukujemy letnią wodą. Jeśli do peelingu użyłyśmy cukru i żelu pod prysznic, to na osuszoną skórę nakładamy balsam. Z kolei jeśli zamiast żelu dodałyśmy oliwę z oliwek to zazwyczaj dodatkowe nawilżenie nie jest potrzebne.

Peeling solny

Wykonamy go tak samo jak peeling cukrowy, tylko zamiast cukru wykorzystujemy gruboziarnistą sól morską. Ważne żeby była to sól morska, a nie spożywcza, ponieważ tylko taka jest bogata w różne składniki mineralne.