Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się 16 listopada br. z uczestnikami II Kongresu Liderów Rzeczypospolitej – Młodzi 590.

Przedsięwzięcie, organizowane wspólnie przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych oraz Fundację Instytut Inicjatyw Publicznych jest wydarzeniem towarzyszącym odbywającemu się na Podkarpaciu Kongresowi 590. W spotkaniu na Uniwersytecie wzięła również udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Ideą Kongresu Liderów Rzeczypospolitej jest stworzenie ośrodka debaty młodych w zakresie działalności publicznej, zawodowej i społecznej. Uczestnicy zostaną wyposażeni w wiedzę, która usprawni ich aktywność lokalną i będzie doskonałą okazją do rozwoju ich kompetencji. Ważnym aspektem wydarzenia jest zintegrowanie środowiska akademicko-studenckiego oraz zainspirowanie do akty6wnych działań społecznych.

Do bycia liderem w znaczeniu politycznym, społecznym czy gospodarczym trzeba mieć charyzmę, trzeba ciągnąć za sobą innych, mieć tę moc prowadzenia – powiedział Prezydent i podkreślił, że niezbędne są także kompetencje, które wymagają ciągłego doskonalenia. – Jeśli chce się być aktywnym w jakiejkolwiek dziedzinie, to doskonalenie się (…) jest działaniem koniecznym – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Rzeszowie.

/źródło: rzeszow.uw.gov.pl/