Przyrządy kosmetyczne: z jakich narzędzi korzysta stylistka paznokci?

W gabinecie kosmetycznym możemy znaleźć nie tylko szuflady pełne kolorowych lakierów, ale również sterylnie przechowywane narzędzia, jednorazowe pilniki, polerki i wiele, wiele więcej. Doświadczone stylistki dbają o wyposażenie salonu latami, a i tak wciąż muszą dbać o to, aby niczego nie zabrakło. Nic więc dziwnego, że każda początkująca stylistka paznokci ma problem z tym w jakie przyrządy kosmetyczne oraz akcesoria zainwestować na samym początku swojej przygody z branżą beauty. 

Poniżej umieściliśmy listę niezbędnych przyrządów oraz narzędzi kosmetycznych, bez których wykonywanie podstawowych zabiegów kosmetycznych w obrębie dłoni oraz stóp byłoby niemożliwe! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu! 

Jednorazowe akcesoria kosmetyczne 

W każdym gabinecie kosmetycznym liczy się czystość oraz sterylność narzędzi, które wykorzystywane są podczas zabiegów wykonywanych na klientach. Niektóre przyrządy kosmetyczne są dostępne jako jednorazówki, które po zakończonym zabiegu możemy bez skrupułów wyrzucić lub przekazać klientce. Mowa tu o przyrządach i akcesoriach takich jak np. pilniki i bloczki polerskie, ale również waciki bezpyłowe czy drewniane patyczki. 

Przyrządy wielorazowe 

Podczas wykonywania stylizacji paznokci kosmetyczki, korzystają również z przyrządów kosmetycznych, których zakup wiąże się z dużymi kosztami. Z tego też względu narzędzia te poddawane są dezynfekcji oraz sterylizacji w celu wielokrotnego użycia na różnej grupie klientów i zmniejszenia kosztów usług. Przyrządy kosmetyczne wielorazowego użytku to zazwyczaj frezy wykonane z różnego rodzaju materiałów np. frezy ceramiczne lub frezy kamienne, a także cążki do skórek, cęgi do paznokci oraz nożyczki do paznokci. Narzędzia te wykonywane są z wysokiej jakości stali chirurgicznej o dużej gęstości, dzięki czemu są one odporne nie tylko na częstą dezynfekcje w oparciu o chemiczne roztwory, ale również uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać na skutek nacisku wytwarzanego przez stylistkę podczas korzystania z narzędzia.