Samodzielnie robimy hybrydowe paznokcie

To nie jest trudne zadanie, wystarczy mieć odpowiednie akcesoria i pamiętać podczas zabiegu o kilku ważnych zasadach.

Paznokcie hybrydy z powodzeniem można zrobić samemu. Malowanie lakierem hybrydowym jest łatwe i każdy może bez trudu zrobić to w domu. Co będzie potrzebne, aby samodzielnie zrobić hybrydę? Pilnik, kostka (blok polerski), odtłuszczacz i ewentualnie primer do przygotowania paznokci, lakiery hybrydowe i żele hybrydowe, lampa UV. Do robienia hybrydy stosujemy żele hybrydowe lub lakiery hybrydowe. Żele są trwalsze i dłużej utrzymują się na paznokciach, są jednak bardziej podatne na uszkodzenia. Nadają się do wydłużenia krótkich paznokci oraz do ozdabiania różnymi elementami, które wtapia się w lakier żelowy. Dekoracja paznokci przy pomocy żelu jest trudniejsza.

Przygotowujemy paznokcie

Aby hybrydowe paznokcie były trwałe i ładne, ważnym etapem jest odpowiednie przygotowanie paznokci. Na początku trzeba dokładnie odsunąć lub wyciąć skórki. Zaniechanie może skutkować tym, że nakładając podkład lub lakier zalejemy skórki. Wówczas pod hybrydę będzie dostawało się powietrze i w efekcie hybryda może odpadać. Drugim etapem jest matowienie paznokci, które zwiększa przyczepność lakieru. Aby zmatowić paznokcie używamy bloku polerskiego. Następnie płytkę paznokcia należy odtłuścić przy pomocy cleanera. Jeśli płytki są tłuste to paznokcie hybrydy nie będą się trzymać i mogą odpadać po paru dniach. W takim przypadku dobrze jest zastosować dodatkowy preparat jak primer lub bonder. Primer odtłuszcza paznokieć i zwiększa przyczepność lakieru. Nakładamy go na płytkę przed pomalowaniem i czekamy, aż wyschnie. Bonder zwiększa przyczepność lakieru. Nakładamy go na płytkę paznokcia i utrwalamy pod lampą. 

Kładziemy hybrydę

Co, jeśli już przygotowaliśmy paznokcie? Na przygotowaną płytkę nakładamy bazę i utrwalamy ją pod lampą przez 2 minuty. Potem nakładamy cienką warstwę koloru i utrwalamy 2 minuty. Ważne, aby w czasie aplikacji bazy czy koloru nie dotknąć skórek, jeśli tak się stanie należy to miejsce oczyścić. Następni nakładamy drugą warstwę koloru i utrwalamy. Potem nakładamy lakier nawierzchniowy i znów utrwalamy 2 minuty. Na koniec odtłuszczamy paznokcie odtłuszczaczem i wmasowujemy oliwkę. Paznokcie hybrydy pozwalają na wykonywanie różnych efektów kolorystycznych. Warto wiedzieć, że dopóki warstwa nie zostanie utrwalona pod lampą, można dokonywać poprawek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *