Skarpety kompresyjne – niezbędnik w każdej podróży

Zbyt długie przesiadywanie w jednym miejscu nie należy do czynności, które lubią nasze nogi. I chociaż początkowo możemy nie odczuwać żadnych różnic, tak po wstaniu z siedzenia lub krzesła natychmiast poczujemy nieprzyjemne uczucie ciężkości. Powodem jest tu zaburzenie pracy układu krążenia, w wyniku którego nogi zaczynają puchnąć i boleć, niczym po przebyciu bardzo długiego szlaku. Nie oznacza to jednak, że problemy tego typu dotykają wyłącznie osób, prowadzących siedzący tryb życia. Opuchnięte, bolące nogi to także zmora amatorów dalekich podróży, wymagających pokonywania sporych odległości różnymi środkami transportu. W takich sytuacjach, ciekawym rozwiązaniem okazują się skarpety uciskowe do samolotu tudzież pociągu, nazywane często kompresyjnymi. Oto, co warto wiedzieć na ich temat.

 

Dlaczego warto stosować skarpety kompresyjne?

Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej spowalnia przepływ prądu zwrotnego krwi do serca. To z kolei może skończyć się powstawaniem skrzepów wewnątrz żył. Ich obecność sprzyja zaś rozwojowi zakrzepicy, będącej główną przyczyną zatoru płucnego. Skarpety uciskowe do samolotu pomogą nam w zniwelowaniu ryzyka wystąpienia tego typu problemów, wywierając kontrolowany ucisk na żyły. Dzięki temu, ich praca ulega stymulacji nawet wtedy, gdy spędzamy kilka godzin w siedzeniu. Co więcej, produkty te wykonuje się z wysokiej klasy materiałów, odznaczających się dużą elastycznością. W efekcie, dopasowują się one do kształtu nogi, nie powodując uczucia dyskomfortu w trakcie noszenia.

 

 

Wszechstronność skarpet kompresyjnych

 

Produkty tego typu to nie tylko skarpety uciskowe do samolotu. Z akcesoriów kompresyjnych możemy bowiem korzystać także i na co dzień, na przykład podczas wyjścia do pracy lub kilkugodzinnych maratonów serialowych. Uniwersalność skarpet sprawia bowiem, że nie zaburzą one naszej ogólnej kreacji. Szczególnie, że produkty te odznaczają się szerokim wyborem dostępnych wariantów kolorystycznych, stawiających na jednolite barwy. Dzięki temu, sięgać po nie mogą zarówno panie, jak i panowie o różnych gustach.