Trzydniowa impreza odbywa się pod szyldem marki Google. Wydarzenie odbędzie się w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podczas Startup Weekend Rzeszów pomysłodawcy przez kilkadziesiąt godzin będą pracować nad swoimi ideami biznesowymi (od godz. 17 w piątek do późnego popołudnia w niedzielę). W wydarzeniu można również wziąć udział nie posiadając własnego pomysłu biznesowego, wystarczą jedynie chęci do współpracy i tworzenia pomysłów z innymi.

Za wsparcie projektów odpowiadać będą m.in. Aleksandra Ciok-Pachecka (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), Marcin Kociuba (Freshmail), Łukasz Byjoś (Google Developers Group), Radek Szczygieł (Pomelody) oraz Damian Nowak (Google Internetowe Rewolucje).

Pracę zespołu oceni 5 sędziów, są to przedstawiciele Samsunga, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, ORANGE, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Urzędu Miasta Rzeszowa.

Idea SW na całym świecie jest taka sama – łączyć ludzi w celu realizowania nowych rozwiązań, produktów, usług i firm. Uczestnikami są osoby z trzech segmentów: developer, designer, non-technical. Pozwala to pomysłodawcom stworzyć zespół, który zrealizuje przedstawiony pomysł.

Na uczestników czekają cenne nagrody firmy Samsung, które otrzyma każda osoba pracująca w zwycięskich zespołach. Oprócz werdyktu sędziów na najlepszy startup SW Rzeszów organizatorzy przewidzieli również nagrodę publiczności, którą jest Gear Fit2 S.

Wydarzenie odbywa się co weekend w różnych miastach na całym świecie.

/źródło: resinet.pl/