Zalety makijażu permanentnego

Czasy w jakich przyszło nam żyć są dość bezlitosne dla płci pięknej. Oczekuje się, że kobieta zawsze będzie miała nieskazitelną cerę, podkreślone oczy i ponętne usta. Zapomina się w tym wszystkim o cenie, jaką niekiedy przychodzi kobietom płacić za to, że gonią za niedoścignionym wzorem i mimo całego mnóstwa obowiązków i nieprzespanych nocy starają się w każdych okolicznościach olśniewać urodą.

Codzienne robienie pełnego makijażu trzeba przyznać, że jest czasochłonne. Może zająć nawet godzinę – i to pomimo doskonałej wprawy. W końcu zrobienie idealnej kreski o piątej rano nie trwa trzy sekundy! Dlatego coraz popularniejszy staje się makijaż permanentny, z którego korzysta całkiem spore grono kobiet. Początkowo mogły sobie pozwolić na niego głównie celebrytki i osoby zamożne – dziś jest już na każdą kieszeń. Niemal każda kosmetyczka przeszła kurs makijażu permanentnego i wykonuje go w swoim gabinecie, ponieważ takie jest zapotrzebowanie rynku.

Dla kogo makijaż permanentny?

Z pewnością trwały makijaż jest dla osób zabieganych, które o każdej porze dnia i nocy chcą wyglądać pięknie i nie myśleć o tym czy się nie rozmazały i nie jest konieczne poprawienie make-upu. Jednak makijaż permanentny to nie tatuaż i nie jest na całe życie! Zwykle utrzymuje się od trzech do pięciu lat. Pigmenty do makijażu permanentnego mają różną barwę, tak aby można było dobrać odpowiedni odcień do konkretnej klientki. Jednak im ciemniejszy pigment tym makijaż będzie trwalszy i efekt dłużej będzie się utrzymywał. Dużym powodzeniem cieszy się makijaż brwi. Kosmetyczki przychodząc na kurs microblanding (makijaż permanentny brwi) uczą się metod, które sprawią, że brwi będą kształtne, równe i będą wyglądały naturalnie. Ale oprócz brwi bardzo często w salonie kosmetycznym wykonuje się makijaż permanentny ust czy linii rzęs. W zależności od oczekiwanego efektu różne są igły do makijażu permanentnego.

Zalet takiego makijażu nie trzeba wymieniać, bo każda kobieta wie, jakim komfortem jest pewność, że wygląda się perfekcyjnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *