Zegarki IWC Ingenieur – wciąż na czasie

Firma IWC Schaffhausen produkuje zegarki od początków ubiegłego wieku. Wypuszczane przez nią modele są co jakiś czas unowocześniane – tak aby spełnić oczekiwania wszystkich, którzy zdecydują się na zakup czasomierza tej marki. Podobnie jest z modelem IWC Ingenieur.

SZYK LAT 50.

Zegarki IWC Ingenieur powstały w larach 50. ubiegłego wieku. To czas naznaczony elegancją, zarówno jeśli chodzi o wystrój wnętrz, design przedmiotów użytkowych, a także o modę damską i męską. Niezwykłą dbałość o każdy szczegół w wyglądzie i pewien klasyczny minimalizm widać także w zegarku Ingenieur firmy Schaffhausen. Zaprojektowane z dbałością o najmniejsze szczegóły cyferblaty, koperty ze stali szlachetnej, stalowe eleganckie bransolety i takie same paski ze skóry aligatora tworzą szykowną całość. Dzięki temu czasomierze znakomicie nadają się dla mężczyzn, którzy często muszą występować w strojach oficjalnych, np. garniturach, jaki dla takich, którzy cenią sobie codzienną elegancję. Jednak wygląd to nie wszystko, co świadczy o wysokiej klasie zegarków IWC Ingenieur. Są one mechanizmami automatycznymi (czyli najbardziej cenionymi – pozwalającymi działać zegarkowi nawet do 42 godzin w stanie spoczynku), bardzo precyzyjnymi i zaopatrzonymi w szafirowe (a więc bardzo odporne) szkiełko z podwójną powłoką antyrefleksyjną.

WYTRZYMAŁOŚĆ MECHANIZMU IWC INGENIEUR

Model Ingenieur, poza wyżej opisanymi cechami, charakteryzuje się też dużą odpornością na wiele czynników. Wśród tej linii znajdziemy takie czasomierze, które dzięki zakręcanej koronce mają wysoką klasę wodoszczelności, a także takie, które dzięki pewnym udoskonaleniom – klatce z miękkiego żelaza – są odporne na działanie pól magnetycznych (słowem – zegarek dla inżyniera i… nie tylko). Zegarki IWC Ingenieur mają też datownik, a niektóre modele, np. IWC Ingenieur Chronograph, są wyposażone w manualny sekundnik pozwalający mierzyć krótkie odcinki czasowe.

Wszystkie zegarki z linii Ingenieur są niezwykle cenione przez znawców tradycyjnego zegarmistrzostwa. Starsze modele pochodzące z lat 50. to marzenie niejednego kolekcjonera. Popularność egzemplarzy wyprodukowanych współcześnie, jak i przed dziesiątkami lat, świadczy o tym, że zegarki IWC Ingenieur są dobrą inwestycją, której na pewno nie będziemy żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *