Jak dbać o biust?

W ostatnim czasie modne stało się dbanie o swoją kondycję fizyczną, chodzenie na siłownię czy bieganie! Taka aktywność wymaga od kobiet odpowiedniej troski o biust. Wszystko po to, aby sobie nie zaszkodzić, a biusty żeby nie straciły na swojej atrakcyjności…

Podstawa to dobry biustonosz!

Biust to niewątpliwie atut każdej z nas, ale aby nie stracił na swojej atrakcyjności to trzeba o niego odpowiednio zadbać. I dotyczy to wszystkich kobiet, choć te biegające i aktywne fizycznie muszą na pewne rzeczy zwrócić szczególną uwagę. Powodem jest to, że podczas biegu czy podskoków biust unosi się i opada. To powoduje, że rozciągają się wiązadła Coopera, które odpowiedzialne są za utrzymywanie piesi. Smutną wiadomością jest to, że tych wiązadeł nie da się wyćwiczyć i ujędrnić, jak np. mięśnie brzucha. Kiedy wiązadła Coopera się rozciągną, to już nigdy nie wrócą do dawnej formy, co skutkować będzie mniej jędrnym i obwisłym biustem. I wbrew pozorom, z takimi problemami nie mierzą się tylko te z nas, które natura obdarzyła dużym biustem. Dziewczyny z małymi piersiami, które nie zabezpieczały odpowiednio biustu w trakcie ćwiczeń, również skarżą się na zmiany w jego wyglądzie i utratę jędrności. Dlatego tak ważny jest prawidłowy dobór sportowego biustonosza.

Biustonosz do ćwiczeń powinien spełniać następujące warunki:

  • stabilizować biust
  • ograniczać jego ruchy pionowe i poziome
  • sprawiać uczucie komfortu i wygody
  • być wykonany z materiału, który odprowadza pot na zewnątrz
  • mieć szerokie ramiączka, aby nie wbijały się w ciało, a także aby równomiernie rozkładały ciężar biustu

Moc kosmetyków

Oprócz noszenia odpowiedniego biustonosza, możemy też wspomagać kondycję piersi za pomocą specjalnych kosmetyków. Dostępnych jest wiele produktów do biustu, które mają za zadanie poprawić jego wygląd, wygładzić go i ujędrnić. Regularne stosowanie takich kosmetyków poprawia kształt piersi, zwiększa ich sprężystość i jędrność, a także niektóre z nich mają w swoim składzie składniki, które redukują ewentualne rozstępy i zapobiegają powstawaniu nowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *