Ślubne wyzwania

Lista rzeczy przy organizacji ślubu kojarzy się jak w starożytności ze zwojem, który posłaniec rozwija, czyta i który nie ma końca. Może to zmrozić i przerazić nie jednych przyszłych małżonków, ale jednak śluby były, są i będą, więc ze wszystkim można sobie poradzić. Poza wyjątkowym strojem młodych, ważny jest wybór bukietu i kwiatów, który też będzie współgrał z suknią, w zależności od tego, czy to styl księżniczkowej kreacji, czy np. styl boho, w którym kompozycja kwiatowa będzie luźniejsza.  Wybór obrączek zależy od gustu młodych, dawniej powszechne było złoto klasyczne, dziś można wybrać różne rodzaje złota, takie jak: różowe, białe, szare lub nawet czarne. Niskobudżetowa ślubna biżuteria wykonana będzie ze srebra bądź stali chirurgicznej. 

Papeteria ślubna

Ważnym elementem ślubnym jest papeteria ślubna, pod której pojęciem kryje się wiele elementów, które również powinny tworzyć spójną całość. Pierwszym krokiem jest wybór zaproszeń ślubnych z kopertami. Popularne stały się kartki ręcznie robione, natomiast często są o wiele droższe od tych realizowanych w drukarni. Papeteria ślubna często posiada wspólny element, np. czcionkę, kolorystykę, ozdobę, logo młodych itp. Winietki na stół sprawiają, że każdy z gości wie, gdzie znajduje się jego miejsce przy stole, gdyż w większości imprez następuje wcześniejsze rozplanowanie ulokowania gości. Papeteria ślubna to także zawieszki na alkohol, które przypominają o tym, czyje zdrowie jest świętowane tego dnia.

Inne gadżety

Wspaniałą pamiątką dla pary młodej jest księga gości, w której każdy może zostawić swój pamiątkowy wpis, wierszyk, życzenia, rysunek, błogosławieństwo dla młodych małżonków itp. Z reguły nowożeńcy robią jakiś zapis na pierwszej stronie księgi gości, zachęcając gości do zapisków podczas wesela. Niektórzy stojąc przed takim wyzwaniem, sięgają po pomoc stron internetowych, gdzie znajdują gotowe formułki lub wierszyki, które mogą zapisać w tej niezwykłej pozycji. Wśród ofert fotografów i organizatorów ślubnych można również skorzystać z fotobudki ze śmiesznymi gadżetami.