Dlaczego warto jest udać się na depilację laserową?

Laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem, który z każdym rokiem cieszy się rosnącą popularnością w Polsce. Wielu z nas, bez względu na wiek i płeć, chciałoby bowiem pozbyć się nieestetycznego owłosienia z różnych partii ciała. Nierzadko towarzyszy nam jednak strach przed bólem, obecnym podczas tradycyjnych form depilacji z użyciem wosku. To właśnie z tego powodu, zabiegi takie, jak laserowa depilacja QuickLight, cieszą się ogromnym uznaniem w Polsce i na świecie. Jak się bowiem okazuje, usunięcie niechcianego owłosienia wcale nie musi wiązać się z dyskomfortem!

Zalety depilacji laserowej

Oprócz braku bólu, laserowe usuwanie owłosienia odznacza się także długotrwałym efektem końcowym, dzięki któremu nie musimy ponawiać zabiegu po niedługim czasie. Depilacja QuickLight, oferowana chociażby przez krakowski gabinet Dr Legrand, może być przy tym przeprowadzana także w okresie letnim. Cała procedura jest delikatna dla wszystkich typów skóry, nieinwazyjna i szybka, zaś specjalna bariera zapobiega wrastaniu pojedynczych włosów. Dodatkowym atutem systemu QuickLight jest wykorzystywana w nim głowica Jet Smooth, gwarantująca szybki zabieg, bez przerw na przeładowanie lasera po emisji indywidualnej wiązki. To nowoczesne rozwiązanie sprawia, że depilacja QuickLight trwa nawet o dziesięć razy krócej, niż usuwanie włosów za pomocą starszych modeli laserów.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Chociaż laserowe usuwanie owłosienia, wykorzystujące nowoczesne technologie, jest najskuteczniejszą formą pozbycia się niechcianych włosów, w dalszym ciągu istnieją tu pewne przeciwwskazania. Osoby ze świeżą opalenizną, samoopalaczem zaaplikowanym do dwóch tygodni przed zabiegiem tudzież wykorzystujące rozruszniki serca nie mogą skorzystać z takich zabiegów. To samo tyczy się także kobiet w ciąży oraz osób chorych na nowotwory lub cierpiących na aktywne infekcje skóry. Z tego też powodu, każdy zabieg w prywatnych gabinetach poprzedza wnikliwa konsultacja lekarska, dzięki której potencjalny pacjent dowie się, czy laserowa depilacja jest możliwa w jego przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *