Jak odpowiednio przechowywać perfumy, aby nie straciły swoich właściwości?

Czy zastanawiałeś się kiedyś jaki jest termin ważności twoich perfum? Niestety nic nie jest wieczne i prędzej czy później będziemy musiały wyrzucić flakonik naszego ulubionego zapachu do kosza. Aby tego uniknąć postaraj się wykorzystać perfumy maksymalnie do 36 miesięcy, bo właśnie wtedy prawdopodobnie nastąpi koniec ich przydatności. Czasami zdarza się, że mogą przetrwać o wiele dłużej, jednak powinny być odpowiednio przechowywane, tak jak leki czy żywność. Jak w takim razie przedłużyć termin ważności perfum?

Temperatura pokojowa.

Najbardziej szkodliwym czynnikiem jest zbyt wysoka lub niska temperatura pomieszczenia, w którym przechowywane są perfumy. Dlatego też częstym błędem jest trzymanie perfum w łazience, w której zazwyczaj panuje wysoka wilgotność. Optymalnym rozwiązaniem będzie przechowywanie perfum w temperaturze pokojowej, gdzie nie ma zbyt dużego nasłonecznienia, które także może negatywnie wpłynąć na właściwości perfum.

Małe oświetlenie.

Światło jest kolejnym negatywnym czynnikiem, przez który perfumy szybciej się psują. Najgorzej reagują na sztuczne światło, dlatego przechowuj ulubione zapachy w szufladzie, toaletce lub pudełku.

Szczelnie zamykaj.

Większość flakonów popularnych marek, np. perfumy Mexx, posiada atomizer, dzięki któremu zapach na dłużej zachowuje świeżość. Jeżeli twoje perfumy go nie mają, warto o nie zadbać ze szczególną ostrożnością. Podczas aplikacji nie nanoś ich za pomocą korka, ponieważ narażamy je na przeniesienie bakterii z naszej skóry do środka flakonu. Może to niestety przyspieszyć proces psucia się perfum.