Kurs medycyny estetycznej dla lekarzy – zalety

W dzisiejszych czasach klientki stawiają na piękno i chętnie korzystają z zabiegów, które mogą poprawić urodę lub opóźnić oznaki upływu czasu. Lekarze oraz lekarze dentyści mają możliwość odbyć specjalnie dla nich dedykowany kurs medycyny estetycznej. Profesjonalnie poprowadzone spotkania połączone z praktyką w niewielkich, bo zaledwie 3-osobowych grupach sprawiają, że poznanie każdego zagadnienia i każdej procedury zabiegowej jest niebywale łatwe i z pewnością będziemy mogli znaczniej więcej niż dotychczas zaproponować naszym pacjentom.  Zapraszamy do lektury artykuł powstał przy udziale serwisu e-medacademy.pl.

Co obejmuje kurs medycyny estetycznej?

W ramach szkolenia dokładnie zgłębiane są zagadnienia związane z kwasem hialuronowym, toksyną botulinową, jak również innymi wypełniaczami. Pośród poznawanych zabiegów znajdują się również nici PDO czy nici liftingujące czy lipoliza iniekcyjna. Każdy z zabiegów przeprowadzany jest na modelkach, dzięki czemu możliwe jest nauczenie jest dokładnego sposobu jego przeprowadzania, w zależności również od indywidualnych uwarunkowań skóry.

Kurs medycyny estetycznej – różne poziomy zaawansowania

Wielu lekarzom zależy na pogłębianiu umiejętności, które już posiadają. W związku z tym kurs medycyny estetycznej musi być odpowiednio dopasowany do ich wiedzy, oczekiwań i możliwości. W związku z tym ośrodki szkoleniowe dzielą oferowane przez siebie kursy, na takie o różnym poziomie zaawansowania. Przykładowo, gdy znamy już kwas hialuronowy, to na kolejnych zajęciach możemy zająć się przykładowo mezoterapią czy hydroksyapatytem wapnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *