Rzęsy jak marzenie dla każdej kobiety

Długie, gęste i ciemne rzęsy to marzenie każdej kobiety. Dzięki rozwojowi branży kosmetologicznej można teraz poprawić naturę. Właśnie dlatego kurs przedłużania rzęs jest jednym z najbardziej poszukiwanych szkoleń wśród osób, które zajmują się wizażem i stylizacją.

Czym jest zabieg przedłużania rzęs?

Jest to przedłużenie i pogrubienie naturalnych rzęs za pomocą doklejanych włosków. Dzięki temu zabiegowi kobiety uzyskują spektakularne efekty. Samodzielnie przyklejane rzęsy trzeba usuwać. Tymczasem profesjonalny zabieg zapewnia wyjątkowy wygląd na znacznie dłużej. Z tego powodu większość gabinetów kosmetycznych zatrudnia osoby, które ukończyły kurs przedłużania rzęs.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Długość utrzymywania się rzęs zależy głównie od kondycji naturalnych rzęs oraz metody wykonania zabiegu. Kurs przedłużania rzęs otwiera ogromne możliwości, gdyż uczy różnych sposobów na ich przedłużanie i zagęszczanie. Ponadto profesjonalne wykonanie sprawia, że można normalnie funkcjonować. Rzęsy wytrzymają każdy wysiłek, kąpiele, pocenie się, malowanie, zmywanie tonikiem, itp.

Przedłużone rzęsy utrzymują się zwykle ok. 3- 4 tygodni. Oczywiście ma na to wpływ także sam proces „starzenia się” i wypadania rzęs, które robią miejsce dla nowych. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie. Odbywa się to mniej więcej raz na miesiąc.

Na czym polega przedłużanie rzęs i jak długo trwa?

Profesjonalny zabieg nie jest tak prosty jak domowe metody. Kurs przedłużania rzęs poza przekazaniem wiedzy i umiejętności, uczy również wielkiej cierpliwości, która jest tu niezbędna. Przedłużanie rzęs polega na doklejaniu, jeden po drugim pojedynczych włosków do naturalnych rzęs. Jest to niezwykle żmudna i precyzyjna praca, którą wykonywać powinna wyłącznie profesjonalnie przeszkolona osoba. W żadnym wypadku tego typu zabiegu nie wolno wykonywać samodzielnie, gdyż jest to w praktyce operowanie metalowymi narzędziami, mocnym klejem i włoskami bezpośrednio na rzęsach i przy bardzo wrażliwych powiekach.

Profesjonalne przedłużanie rzęs wymaga cierpliwości, gdyż trwa około 2, 3 godzin. Klientka musi spokojnie leżeć z zamkniętymi oczyma i nie ruszać się, co nie jest zbyt komfortowe, jednak efekty są naprawdę spektakularne.

Korzyści z kursu przedłużania rzęs

Ukończony kurs przedłużania rzęs zapewni pracę i satysfakcję. Podczas zajęć osoba, która postanowi podjąć to wyzwanie nauczy się różnych metod przedłużania rzęs i zastosowania ich w zależności od wyglądu oczu, stanu naturalnych rzęs klientki oraz jej oczekiwań. Uzyskany certyfikat będzie zaś przepustką do nowej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *