Kiedy zdecydować się na wizytę u dietetyka?

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, ale nie masz motywacji? Próbujesz nowe diety, ale żadna nie przynosi rezultatów? Dobrym rozwiązaniem może być zwrócenie się po pomoc do dietetyka. Walka z nadwagą jest bardzo ważna, pozwala uniknąć groźnych chorób. O wiele łatwiej tego dokonać, gdy towarzyszy Tobie dobry dietetyk!

Co zrobić, gdy diety zawodzą?

W wielu przypadkach samodzielne odchudzanie się nie udaje. Często nie wiemy jak powinniśmy się odżywiać. Modne diety bazujące na pojedynczych produktach nie przynoszą efektów. Czasami tak mocno ograniczamy kalorie, że nasz organizm zaczyna tłuszcz magazynować zamiast go spalać. Brak efektów może być wynikiem źle dobranej diety lub choroby, dlatego konieczne są konsultacje dietetyczne Gniezno.

dietetyczne śniadanie

Jak wyglądają konsultacje dietetyczne?

Dobry dietetyk podejdzie do Twojego problemu indywidualnie. Przeprowadzi wywiad, w którym dokładnie przeanalizuje Twój dotychczasowy jadłospis, stan zdrowia i przebyte choroby. Dokona też dokładnych pomiarów ciała. Może się okazać, że otyłość jest wynikiem choroby (np. niedoczynność tarczycy) lub problemów na tle psychicznym. Konieczna będzie wtedy konsultacja z innym specjalistą, dietetyk może nie być w stanie samodzielnie takiemu pacjentowi pomóc.

Pomoc dietetyka

Dietetyk pomoże w zmianie nawyków żywieniowych. Pokaże jak komponować posiłki, aby miały jak najwięcej wartości odżywczych i odpowiedni bilans kaloryczny. Dobry dietetyk wskaże też, które codzienne nawyki warto zmienić, aby dieta miała lepsze efekty.

Dietetyk i choroby

Wizyta u dietetyka jest też najlepszym wyborem jeśli zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę czy nadciśnienie tętnicze. Te schorzenia wymagają zmiany trybu życia i żywienia, dlatego dobry dietetyk jest nieocenioną pomocą. Najlepszym wyborem są profesjonalne konsultacje dietetyczne: https://poradniatalia.pl/o-poradni.html. Gniezno to miasto, w którym znajdziesz kilkanaście gabinetów dietetycznych. Dietetyk z wykształceniem i doświadczeniem pomoże dobrać odpowiednią dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *