Mocznik jest częstym składnikiem, który jest dodawany w celu zwiększenia właściwości nawilżających danego kosmetyku. W składzie sam mocznik zajmuje często jedynie 1% składu, natomiast pozwala on zlikwidować suchą skórę i nieprzyjemne podrażnienia, często trapiące polskie kobiety. Jak to możliwe, że mocznik znajduje się w wielu produktach? Ze względu na swoje świetne oddziaływanie na skórę, a także bezwonność i bezbarwność. W tym artykule przedstawiamy, jak działa mocznik i dlaczego jest stosowany w branży kosmetologicznej.
Mocznik – jak działa?
Mocznik od wielu lat jest stosowany zarówno w zabiegach estetycznych, jak i zabiegach prozdrowotnych. Wszystko z powodu świetnych właściwości tego składnika. Mocznik złuszcza naskórek, dzięki czemu usuwa martwy naskórek z ciała. Oprócz tego mocznik ma właściwości znieczulające, przeciwzapalne przeciwalergiczne i nawilżające. Wszystkie wymienione cechy zawierają między innymi kremy, u których w składzie znajdziemy właśnie mocznik. Doskonałym przykładem jest cremobaza 30. W drogeriach, a także sklepach internetowych są dostępne kremy, nawilżające o silnym oddziaływaniu na skórę.
Oprócz tego kremy z mocznikiem są dobrym współpracownikiem wobec innych kosmetyków, ponieważ zwiększa ich działanie. W praktyce korzystając z produktu, który zawiera mocznik, możemy tym samym zwiększyć działanie innego kosmetyku. Wszystko dlatego, że mocznik zwiększa wchłanianie innych produktów do głębszych warstw skóry.
Jeśli Twoja skóra potrzebuje nawilżenia, to krem z dużą dawką mocznika będzie strzałem w dziesiątkę. Korzystanie z kosmetyku tego typu pozwala szybko przywrócić poprawny stan skóry.
Mocznik – dlaczego jest stosowany w branży kosmetologicznej
Na rynku kosmetycznym są dostępne produkty z mocznikiem. Przykładem jest cremobaza 30, który w szybki sposób nawilża stopy, dłonie i skórę twarzy. Działanie nawilżające jednak jest uzależnione od stężenia mocznika w danym produkcie. Do wyboru są kosmetyki, gdzie mocznik stanowi od 1% do 50% składu danego produktu.