Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja stóp?

Stopy to jedna z najważniejszych części naszego organizmu, dzięki której możemy się poruszać bez żadnych przeszkód. Dlatego, tak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, dzięki której będą nam one służyć przez całe nasze życie w jak najlepszej kondycji. Jak więc zadbać o odpowiednie nawilżenie, a także odżywienie skóry naszych stóp? 

Od czego zacząć pielęgnację stóp? 

Właściwa pielęgnacja stóp jest ważna dla osób w każdym wieku. Stopa to bardzo wrażliwy obszar, a niewłaściwa pielęgnacja może prowadzić do wielu problemów, takich jak wrastające paznokcie, infekcje skórne czy grzybica stóp. Dlatego też, zanim przejdziemy do nałożenia odpowiedniego kremu do stóp takiego jak np. cremobaza, powinniśmy zadbać o dokładne oczyszczenie skóry stóp. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić zaczynając pielęgnację stóp, jest kąpiel wodna z dodatkiem wybranej soli czy olejków eterycznych. Po całym dniu poza domem, w ciężkich butach, nasze stopy poczują się zrelaksowane i o niebo lżejsze, dzięki wykorzystaniu soli z dodatkiem kolagenu czy olejku arganowego. Warto jednak pamiętać, że oczyszczenie stóp za pomocą wody i wybranego preparatu to podstawowy sposób na utrzymanie codziennej higieny stóp. Jeśli chcemy, aby nasze stopy były miękkie i zadbane, musimy zadbać również o peelingu stóp, który pomoże nam w usunięciu nadmiaru zrogowaciałego naskórka, który najczęściej zbiera się w okolicy pięt. 

Jak wybrać odpowiedni krem do stóp? 

Wybór odpowiedniego kremu do stóp może być niezwykle trudny, biorąc pod uwagę ilość różnego rodzaju kremów obecnych na rynku. Nie wszystkie kremy posiadają te same składniki aktywne, przez co może okazać się, że wybrany przez nas krem nie spełnia naszych potrzeb. To, na co należy zwrócić uwagę, podczas wyboru kremu do stóp, to przede wszystkim rodzaj naszej skóry. W przypadku, gdy Twoje stopy są suche i mają skłonność do pęknięć, wybierz krem nawilżający i zmiękczający taki jak np. cremobaza z wysoką zawartością mocznika. Cremobaza będzie równiez idealnym produktem dla posiadaczy skóry wrażliwej, ponieważ jest ona produktem testowanym dermatologicznie.